Promocja komiksu „Demiurg” [zaproszenie]

Promocja komiksu „Demiurg” [zaproszenie]

Zapraszamy 14 października 2019 roku na godz. 18.00 do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2, Szczecin) na spotkanie z Karoliną Walczak. Autorka będzie promowała swój najnowszy komiks „Demiurg”. Wstęp wolny.

„Ulepione, namalowane, wyśpiewane, wymurowane, sklejone, wymyślone, zapisane, utrwalone. Spod ludzkiej ręki, wyobraźni, rozumu. Co dzieje się z tym wszystkim, co człowiek «rodzi»? Z prezentami zrobionymi i podarowanymi od serca, ale niechcianymi? Ze sztuką, która zgubiła swoją epokę i musi funkcjonować w nierozumiejących ją czasach (czasem z nosem przetrąconym przez Instagramową modelkę)? Z dawno zaszczepionymi myślami, z których teraz wszyscy się śmieją?
Brzmi to trochę pretensjonalnie, ale cóż, między innymi takie pytania zadawałam sobie 10 lat temu rysując tę historię bez słów. Dzisiaj, dzięki determinacji Wydawcy, możesz Czytelniku w tę niejasną historię wejść”.
(Karolina Walczak)

„Karolina Walczak zaprasza nas do onirycznego świata inspirowanego nie kim innym, jak Brunonem Schulzem. Autorka zostawia nas z pytaniami, które powinny częściej stanowić element naszej codziennej refleksji. To nieco poetycka historia komiksowa, jakich dzisiaj nieco nam brakuje”.
(Wydawca)

Karolina Walczak, urodzona w 1989 r. w Szczecinie. Absolwentka Liceum Plastycznego w Szczecinie i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku grafika. Stypendystka Prezydenta Miasta Szczecin. Zajęła drugie miejsce w V Międzynarodowym Konkursie „Powstanie’44 w komiksie”. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Komentarze

Your email address will not be published.