Premiera książki „Bizarny Szczecin”

Premiera książki „Bizarny Szczecin”

Serdecznie zapraszamy na premierę zbioru opowiadań „Bizarny Szczecin”, która obędzie się 17 listopada 2022 o godz. 21.00 w Hormonie (ul. Monte Cassino 6). Podczas spotkania będą obecni wszyscy autorzy publikacji: Aleksandra Taiga Dąbrowska, Beata Zuzanna Borawska, Danuta Mierzwińska, Edyta Patrzałek, Mateusz Malicki, Oskar Chojnacki, Paweł Jakubowski, Sebastian Fit, Tomek Szotkowski. Rozmowę poprowadzi Gabriel Augustyn.

Bizarny Szczecin – grupa młodych ludzi zarażonych pasją do literatury i tworzenia wydaje antologię opowiadań. Ale grupę łączy coś jeszcze. To coś, to miłość do bardzo szczególnego miejsca. Do miasta Szczecin, które sporo daje, ale i sporo potrafi zabrać. Poznajcie zbiór opowiadań o Szczecinie.

Marek Stelar o książce:
„Bizarny Szczecin” to zbiór historii, po których spojrzysz na to miasto inaczej. Kompletnie inaczej. Doskonale znane miejsca, które mijasz w pośpiechu, albo do których przychodzisz, żeby się zrelaksować okazują się pełne niespodzianek, czających się pod wodą, za ścianą, pod skórą. Nieskrępowana niczym wyobraźnia twórców tchnęła w nie ducha, którego się nie spodziewacie. Mrocznego, niespokojnego, onirycznego. Topiel jeziora, spękania murów, żywa tkanka, historia i współczesność, zbrodnia i kara, ludzie i duchy. Jakże mroczne oblicze Szczecina…

Projekt został dofinasowany w ramach Mecenatu kulturalnego Miasta Szczecin.

Komentarze

Your email address will not be published.