Podziemny Szczecin. Część 3

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Sensacyjne informacje i zdjęcia z nowo odkrytego, dużego schronu przy ulicy Łady. Zagadkę tej „kapsuły czasu” udało się wyjaśnić dopiero pod koniec listopada 2018. Ponadto legendarne podziemia Szczecina zlokalizowane pod szpitalem przy ul. Unii Lubelskiej, przy jeziorze Szmaragdowym oraz przy dworcu kolejowym…

Trzecia część wędrówek po podziemnym Szczecinie wiązała się z ogromnymi emocjami. Przygotowując książkę, uczestniczyliśmy w najbardziej niebezpiecznej wyprawie w historii naszego autorskiego zespołu. Wyjaśniliśmy dzięki temu tajemnicę, która dziesięć lat wcześniej – latem 2008 roku – wywołała spore emocje, ale pozostała wówczas bez wyjaśnienia. Byliśmy w schronie, który okazał się niczym kapsuła czasu zamknięta w 1944 roku.

Ta i inne podziemne historie, które przygotowaliśmy do tej książki zbadaliśmy niezwykle dokładnie. Z pewnością wielu miłośników podziemi słyszało, a być może także było np. w tunelach prowadzących do podziemi szpitala przy ul. Unii Lubelskiej. Z tego to powodu nie chcieliśmy tylko opowiadać o tym, co część osób sama widziała. Zagłębiliśmy się zatem w archiwalne dokumenty, kryjące często zaskakujące plany i wiadomości. Piszemy szczegółowo o przedsięwzięciach, o których krążyły legendy. Ile jest prawdy o podziemnym dworcu kolejowym w Szczecinie? Co pozostało pod ziemią z potężnego Fortu Prusy? Wszystko starannie udokumentowaliśmy. To nie są tylko lakoniczne sprawozdania z tego, co jest pod ziemią. To także kawał ciekawej historii Szczecina.

 

Autorzy:
Michał Rembas – dziennikarz-podróżnik, znawca historii Szczecina, publicysta.
Andrzej Kraśnicki jr. – dziennikarz Gazety Wyborczej, autor książek o Szczecinie i jego okolicach.
Izabela Rosa – architektka, pasjonatka podziemi Szczecina.

Dane techniczne

Ilość stron 208
Oprawa Miękka
Format 16×24 cm
Data wydania 2018
ISBN 978-83-946662-8-6

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl