Jedenastka. Rozmowy o Pogoni

Jedenastka. Rozmowy o Pogoni

22 lipca ukaże się książka Tobiasza Madejskiego „Jedenastka. Rozmowy o Pogoni”. Data premiery nie jest przypadkowa, bo tego dnia po 20. latach Pogoń wystąpi w europejskich pucharach. Jest to przy okazji jubileuszowa – 20. publikacja Wydawnictwa Granda.

Książka Madejskiego to zbiór jedenastu rozmów, nie tylko z zasłużonymi piłkarzami, ale przede wszystkim kibicami. W książce znajdują się rozmowy z: Izabellą Woronowicz, Tianem Wangiem, Radosławem Janukiewiczem, Maciejem Milczanowskim, Piotrem Celebanem, Arturem Kałużnym, Radosławem Majdanem, Tomaszem Skuzą, Edim Andradiną, Robertem Dymkowskim i Jarosławem Stępskim.

To nie jest książka o piłce nożnej. Jeśli szukasz wyliczeń asyst i bramek skrzydłowych, taktycznej analizy gry systemu z trzema obrońcami albo porównania poszczególnych trenerów – odłóż ją, bo najprawdopodobniej nie spełni twoich oczekiwań. Albo przeczytaj kolejne strony i przekonaj się̨, że w futbolu chodzi o coś zupełnie innego. Oczywiście w rozmowach z legendami klubu czy jego wieloletnimi kibicami nie da się pominąć wątków meczów, goli, sportowych sukcesów i porażek, ale jest to przede wszystkim opowieść o emocjach, które potrafi wywoływać z pozoru przeciętny klub sportowy – pisze we wstępie Tobiasz Madejski.

Tobiasz Madejski (ur. 1992) – obecnie jest producentem treści wideo w HS concept Studio. Wcześniej pracował jako dziennikarz w Radiu Szczecin i “Głosie Szczecińskim”. Pierwsze doświadczenia w mediach zdobywał w wieku 17. lat na portalu PogonOnline.pl. Kibic Pogoni i piłki od dziecka.

Komentarze

Your email address will not be published.